Nézd meg itt másfél percben, hogy miért jobb, mint a betonháló:
Szilárd és tartós betonra lenne szükséged, de nem akarsz…
vesződni a betonacél háló drága beszerzésével, szállítással daruzással?
kutatni megbízható munkaerő után, akik értik is a dolgukat?
repedéseket javítani a betonon?
attól tartani,
hogy a végeredmény csapnivaló lesz?
Te már egy lépéssel közelebb kerültél a megoldáshoz!
Betonháló helyett Eco Fiber statikai makroszál
A technikát az építőiparban már több évtizede használják a beton megerősítésére – és ez most a Te otthonodban is elérhető lett!
A betonacél háló kiváltására alkalmas szálerősítésű betonnal a munka egyszerűbb, gyorsabb és olcsóbb, a végeredmény pedig sokkal tartósabb.
Egy polipropilénből készült, nagyon nagy szakítószilárdságú, 40 mm hosszúságú, 0,5 mm vastag műanyag szálról van szó, amelyet hozzá tudsz keverni a betonkeverőben a betonhoz, hogy a végeredményt erősebbé, tartósabbá alakítsd.
5 kg-os kiszerelésben.
MIRE HASZNÁLHATÓ AZ ECO FIBER SZÁLERŐSÍTÉSŰ BETON?
A statikai makroszálakkal akkor tudsz kiváltani betonacél hálót, ha annak a funkciója teherelosztás és repedésmegelőzés. A statikai tartószerkezetek betonacélkiváltására (gerendák, önhordó födémek és lépcsők, tartószerkezetek) csak statikus szakember bevonásával használható. Van már több létező példa erre.
HOGYAN MŰKÖDIK?
1. Betonkeverés
A beton összetevőit (cement, sóder, víz és adalékszerek) adagold a keverőgépbe.
2. Eco Fiber adagolás
A makroszálat hozzáadod a betonhoz, 2-6 kg/m³ mennyiségben, annak kívánt teljesítménye alapján.
3. Eco Fiber elkeverése
Néhány percig kevered – Kiöntés előtt keverd köbméterenként 1 percig mixer kocsiban vagy 2 percig betonkeverőben, teljes sebességen az anyagot.
4. Felhasználás
Ezt követően már használhatod is.
Egyszerű, ugye?
Töltsd le innen az infografikát ami segíthet.
Eco Fiber szálerősítésű beton vs. erősítés nélküli beton
MIK AZ ELŐNYEI A MAKROSZÁLAS BETONNAK?
(Koppints a kártyára a bővebb információkért)
Egyszerűbb ⟶
Nincs többé teherautózás, daruzás, hajlítás, kötözés és egyéb olyan munka, ami a betonacél hálóval jár.
Olcsóbb ⟶
100 nm-es, 10 cm vastag kocsibeálló betonozása esetén több, mint 200.000 Ft-ot is megtakaríthatsz a betonacél hálóhoz képest! Használd a kalkulátort és számold ki mennyit spórolhatsz vele!
Tartósabb ⟶
A végeredmény szívósabb és tartósabb lesz – ahogy a videóban is láthattad. A szálerősítésű betonnal nullára csökkentheted a kötés alatti zsugorodásból adódó repedéseket is.
Gyorsabb ⟶
A kivitelezés idejét drasztikusan lerövidítheted, hiszen a munkaigénye szinte nulla a betonacél hálóval szemben.
Könnyebb ⟶
Átlagos terhelésű, 10 m³-es betonmunkához csupán 30-40 kg makroszálra lesz szükséged, így nem kell a szállíttatással sem foglalkoznod – szemben a több mint 500 kg betonacél hálóval.
Kisebb ökológiai lábnyom ⟶
40 kg statikai makroszál szálerősítésű beton képes kiváltani 500 kg betonacélt. Ez nem csupán súlyban jelentős különbség, de környezetvédelmi szempontból is az, hiszen 70%-kal kevesebb szén-dioxid kibocsátás érhető el vele.
Rólunk
A szálerősítésű betont már egészen jól ismered, azonban minket még nem.
Siposs Levente vagyok a Levron Kft. tulajdonosa, a Betonbooster megálmodója, és a szálerősítésű beton elkötelezett híve.
Ez a weboldal azért jött létre, hogy mindenki számára elérhetővé tegyük ezt a technológiát.
Meg vagyok győződve arról, hogy neked is hozzá kell férni ahhoz a termékhez, ami megváltoztatja a betonozásról alkotott eddigi nézeteinket, és nemcsak sokkal könnyebbé teszi azt, hanem olcsóbbá is.
Ez a termék ugyanolyan hatással lesz a betonozásra, mint annak idején a tépőzár az egész emberiség életére, amikor az űrkutatásból kilépett a nagyvilág elé.
Egy szorgos csapat dolgozik a háttérben, hogy megkönnyítsük számodra a betonozást, és a lehető legrövidebb idő alatt eljuttassuk hozzád a makroszálat, aminek a neve: Eco Fiber.
REFERENCIÁK
Az Eco Fiber szálerősítésű beton már számos helyen bizonyított.
Íme néhány példa:
EZEKET A MAKROSZÁLAKAT VÁLASZTHATOD
MENNYIBE KERÜL?
4.790,- Ft/kg
Ennyibe kerül.
És ennyit nyersz vele:
Klasszikus betonacél hálóval 100 m²-es, 10 cm vastag kocsibeálló készítése esetén szükséged lesz:
10 tábla 6x100x100-as hegesztett betonacél háló | 234.770 Ft |
Szállítási költség | 25.000 Ft |
Lerakással, kötözéssel, távtartózással kapcsolatos munkálatok körülbelül | 12.000 Ft |
Ugyenez a munka Eco Fiber-rel ennyivel olcsóbb:
40 kg makroszál, amelynek ára 4.790 Ft/kg | 191.600 Ft |
Szállítási költség | Ingyenes szállítás |
Lerakással, kötözéssel, távtartózással kapcsolatos munkálatok | 0,00 Ft |
Ezt a pénzt inkább költsd magadra!
A számítás nem tartalmazza a beton árát.
100.000,- Ft fölötti megrendelés esetén ingyenes a szállítás. Ettől kisebb mennyiségben 2.990,- Ft a futár költség.
3 kg-os kiszerelésben.
Szállítás futárral Magyarország területén 2-3 munkanap alatt.
MI A HELYZET A GARANCIÁVAL?
Egész Európára kiterjedő építőipari engedéllyel rendelkezünk.
A gyártó teljes körű felelősséget vállal arra, hogy a makroszál minden paramétere megegyezik a Teljesítmény Nyilatkozatban és a termék Műszaki Adatlapján szereplő műszaki adatokkal.
A létrejött Beton-Eco Fiber kompozit az MSZ EN 14889-2 norma által megkövetelt értékeket teljesíti.
A Felhasználó a terméket kizárólag a saját felelősségére használhatja, és elfogadja, hogy a Gyártó nem vállal felelősséget a nem rendeltetésszerű felhasználásból eredő vagyoni és nem vagyoni károkért.
Gyakori kérdések
Milyen betonhoz lehet keverni a makroszálat?
Minimum C12 szilárdsági osztályú betonhoz keverheted.
- Ez lehet akár zsákos beton amit a boltban vettél, a neve szárazbeton, vagy esztrich beton.
- Lehet az otthon – sóderből, cementből és vízből előállított beton.
- Lehet betonüzemben vásárolt beton.
- Lehet esztichboy (ez egy betonpumpával ellátott keverőgép) segítségével készült beton.
Nem érdemes hozzákeverni
- a könnyűbetonhoz, ami polisztirol gyöngyökkel vagy perlittel készül, mert nem elegendő a szilárdsága.
- CKT betonhoz (cementkötésű teherhordó alapréteg), mert szintén nem elég szilárd, és nem is funkciója, hogy az legyen.
Mennyi makroszálat rendeljek?
A makroszál adagolása a beton funkciójának és vastagságának a függvénye. Ide kattintva kalkulátorunk segítségével kiszámolhatod: Kalkulátor
Mennyi a minimális beton vastagság, ha makroszálat használok?
A makroszálaink hosszúsága 40-50 mm közötti. Ezért csak 5 cm vastag betonban tud 100%-osan elkeveredni. De készítettünk már 2 cm vastag teszt idomot is, és ennek a teherbírását is számottevően megnövelte. Nézd meg az erről készült videót:
3 cm-nél vékonyabb betonréteget azonban nem javaslunk, csak speciális betonnal készíteni, pl. Baumit Flexbeton
Mikor nem használható betonacél kiváltására?
Alapesetben a statikai makroszál betonacél háló kiváltására szolgál, ha annak funkciója repedésmegelőzés és teherelosztás.
Nem használható betonacél kiváltására önhordó statikai szerkezeteknél, mert azok vasalása összetett, és a vasalás funkciója nem csak teherelosztás. Ilyenek többek között:
- sávalap
- födém
- koszorú
- önhordó lépcső
- áthidaló
- pillér
- támfal
- oszlopok
Padlófűtés esetén használható?
Igen, kimondottan hasznos. A padlófűtés során fellépő rendszeres hőtágulásból adódó károsodásokat megakadályozza.
FONTOS!
Az első felfűtési kifűtési eljárás szabályait be kell tartani! 14 napon belül a felfűtés nem kezdődhet el, és a teljes kifűtési eljárás előtt a felület nem burkolható.
MEGRENDELŐINK ORSZÁGSZERTE
Negatív tapasztalat: 0
VÉLEMÉNYEK
“A kivitelező eleinte a vas használata mellett érvelt, de aztán a statikus érvei, illetve a kedvezőbb ár a vashoz viszonyítva és a rengeteg munka és nehézkes vas szállítás, rakodás, hajlítás kiváltása végül meggyőzte, hogy a makroszál mellett döntsünk. Tökéletesen elkeveredett a betonban az út alatt, a pumpával való kijuttatása a zsaluzatba is zökkenőmentesen történt. Jelentős összeget spóroltam, a makroszál árának kb 3-4-szeresét. A betonüzem vezetője elmondta, hogy rendszeresen használják már a makroszál erősítést és annak tartósságáról, erősségéről megnyugtatott, biztosított. Csak ajánlani tudom mindenkinek, aki építkezik.”
Karsay Koppány
“A betonacél háló úgy összenőtt a fejemben a betonozással, mint a sör, meg a habja. A különbség csak az, hogy a habot szeretem a sörömön, a hálót viszont nem szeretem a betonozás előtt szerelni. Sosem gondoltam, hogy van más megoldás erre, amíg nem találkoztam a statikai makroszállal. Megváltás ez az anyag a mai világban, amikor embert nem találsz a nehéz segédmunkára. Nem kell cipelni, kötözni, igazgatni. A vasszereléssel töltött idő teljesen eltűnik. Csak beleszórod a keverőbe a szükséges mennyiséget és kész. Teherhordó statikai szerkezetet ugyan nem lehet ezzel csinálni, de minden másra jó: kocsibeálló, aljzatbeton, alapozás. Ilyen munkákra csak ezt használom.”
Szabolcs
“Nem volt könnyű elhinni, hogy ezek az apró szálak így meg tudják erősíteni a betont. A törés tesztek azonban magukért beszélnek, a videón is jól látható mit tud ez az anyag. Sokszor dolgoztam már betonacél hálóval, mert nem tudtam, hogy van sokkal jobb, olcsóbb és egyszerűbb megoldás. A legutóbbi betonozásnál statikai makroszálat használtam, és megdöbbentő volt a különbség mennyivel kevesebb erőfeszítést igényel ez az anyag, mint a beton háló. Csak beleszórtam a betonkeverőbe, és 3 perc múlva kiöntöttem a betont, amiben tulajdonképpen benne volt az erősítés, csak nem kellett elkínlódnom a tüzépről, meg kihajtogatni, meg kötözni, alátámasztani. Betonozáshoz a világ legjobb találmánya.”
Szűcs Attila
“A makroszállal sokkal könnyebb és gyorsabb volt a betonozás, mint a betonacél hálóval. A betonacél hálót összetekerve kellett elhoznom a tüzépről. Itthon alig tudtam annyira kiegyengetni, hogy fel tudjam használni. Miután kiegyenesítettem, még egy csomó helyen fel kellett támasztani, hogy alá is tudjon menni a beton, de így is elég hullámos volt. A makroszállal minden ilyen problémám megszűnt. Beleadagoltam minden keverésbe pár mozdulattal 15 dkg szálat, ami 3 kg/m³ mennyiségnek felel meg. Két perc keverés után kész volt a bivalyerős beton. Ennél biztos nincs egyszerűbb.”
Benyák Adrián